Patent Fund Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu jest spółką publiczną, notowaną w alternatywnym systemie obrotu NewConnect, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spółka koncentruje swoją działalność na tworzeniu oprogramowania w modelu Software-as-a-Service (oprogramowanie jako usługa) z przeznaczeniem na rynek własności intelektualnej (znaki towarowe, patenty, wzory przemysłowe).

 

Misją spółki jest tworzenie oprogramowania, które skutecznie wspomaga procesy na rynku własności intelektualnej wykonywane do tej pory manualnie zarówno przez profesjonalistów np. rzeczników patentowych, prawników, brand protection managerów oraz bezpośrednio przedsiębiorców, którzy chcą chronić niezwykle cenną własność intelektualną jakimi są znaki towarowe, patenty oraz wzory przemysłowe.

 

Głównym akcjonariuszem spółki jest fundusz inwestycyjny Venture Inc SA o kapitalizacji zbliżonej do 100 mln złotych, notowany na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Radę nadzorczą oraz jednocześnie głównych doradców spółki tworzą doświadczeni managerowie branży IT oraz branży inwestycyjnej, którzy stoją za sukcesami rynkowymi znanych projektów IT.

 

Zespół Patent Fund zbudowany jest z profesjonalistów z interdyscyplinarnym, długoletnim doświadczeniem, których wiedza oraz umiejętności pozwalają osiągać cele związane z budową oprogramowania w modelu Software-as-a-Service (SaaS).